Europa League:ΠΑΣ Γιάννενα στον δεύτερο προκριματικό

0
136

O νικητής του ζευγαριού Οντ – Μάριεχαμν στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League θα τεθεί αντιμέτωπος με την ομάδα από τα Γιάννενα, που πήρε τη θέση του Πανιωνίου στη διοργάνωση. To βέβαιο είναι πως ο ΠΑΣ θα ταξιδέψει στη Σκανδιναβία, ωστόσο καμία από τις δύο πιθανές αντιπάλους δεν αποτελεί φόβητρο.
Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 14 Ιουλίου στο «Ζωσιμάδες» και η ρεβάνς στην έδρα της ομάδας που θα προκριθεί.

Μια εβδομάδα πριν από το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι του θα μάθει ο ΠΑΣ με ποια ομάδα θα αναμετρηθεί καθώς Οντ και Μάριεχαμν θα παίξουν πρώτα στη Νορβηγία στις 30 Ιουνίου και στις 7 Ιουλίου θα γίνει η ρεβάνς στη Φινλανδία.

Όσον αφορά τις κυπριακές ομάδες, η ΑΕΚ Λάρνακας θα παίξει στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League με την Φολγκόρε από το Σαν Μαρίνο και η Ομόνοια με την Μπάναντς από την Αρμενία.

Διαβάστε εδώ τα προφίλ των υποψηφίων αντιπάλων του ΠΑΣ.

Δείτε τα ζευγάρια του πρώτου προκριματικού γύρου:

Αμπερντίν (Σκωτία) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) – Τρακάι (Λιθουανία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) – Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) – Γέλγκαβα (Λετονία)

Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε) – Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) – Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) – Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία)

Οντ (Νορβηγία) – Μάριεχαμν (Φινλανδία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) – Λούζιτανς (Ανδόρα)

Μπόκελ (Μαυροβούνιο) – Βοϊβοντίνα (Σερβία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Διαβάστε επίσης:  Οι αθλητικές μεταδόσεις 26/3/2017

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) – Σιράκ (Αρμενία)

Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία) – Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) – Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)

Σκέντιγια (ΠΓΔΜ) – Κρακόβια (Πολωνία)

Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) – Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) – Σίλεκς (ΠΓΔΜ)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) – Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) – Ντάτσια (Μολδαβία)

Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – Ορντάμπασι (Καζακστάν)

Αντμίρα (Αυστρία) – Σπάρτακ Μιγιάβα (Σλοβακία)

Ακτόμπε (Καζακστάν) – ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)

Μίντιλαντ (Δανία) – Σούντουβα (Λιθουανία)

Ίνφονετ (Εσθονία) – Χαρτς (Σκωτία)

Στάμπαεκ (Νορβηγία) – Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Βίκινγκουρ (Νήσοι Φαρόε)

Λίνφιλντ (Βόρειος Ιρλανδία) – Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Λεβάντια (Εσθονία) – HB Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε)

Άτλαντας (Λιθουανία) – Ελσίνκι (Φινλανδία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) – Λαντούντνο (Ουαλία)

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) – Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)

KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) – Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Ροβάνιεμι (Φινλανδία)

Βάλουρ (Ισλανδία) – Μπρέντμπι (Δανία)

Βιντεότον (Ουγγαρία) – Ζάρια (Μολδαβία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) – Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Μπάλτσαν (Μάλτα)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) – Σαμτρέντια (Γεωργία)

Τέουτα (Αλβανία) – Καϊράτ (Καζακστάν)

Μπάναντς (Αρμενία) – Ομόνοια (Κύπρος)

Παρτιζάνι (Αλβανία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Ζίμπρου (Μολδαβία) – Τσιχούρα (Γεωργία)

Πιούνικ (Αρμενία) – Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Γκόριτσα (Σλοβενία)

Μπέροε (Βουλγαρία) – Ράντνικ Μπιέλινα (Βοσνία)

Κουκέσι (Αλβανία) – Ρούνταρ (Μαυροβούνιο)