Οι αθλητικές μεταδόσεις 14/8/2016

112

Πλούσιο το σημερινό αθλητικό πρόγραμμα. Περιλαμβάνει τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ποδόσφαιρο και MotoGP…

Ολυμπιακοί Αγώνες

12.50 Γκολφ (Α): τελικός (OTE Sport1HD)

15.20 Στίβος (Γ): Μαραθώνιος, τελικός (ΕΡΤ1 [από 15:30], OTE Sport1HD)

15.55 Ιππασία (ΕΡΤ3)

17.00 Συγχρονισμένη Κολύμβηση: Ντουέτο, προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)

17.50 Τένις: Μονό αντρών, διπλό γυναικών & μικτό διπλό, τελικοί (OTE Sport3HD)

18.30 Πινγκ Πονγκ (ΕΡΤ1)

18.50 Ιστιοπλοΐα (Α): RS:X, κούρσα μεταλλίων (OTE Sport2HD, ΕΡΤ2 & ΕΡΤ HD
[από 19:00])

19.55 Ενόργανη Γυμναστική: Ασκήσεις Εδάφους/Πλάγιος Ίππος αντρών,
Άλμα/Δίζυγο γυναικών (ΕΡΤ1 [από 20:00], OTE Sport1HD)

20.10 Πόλο (Α): Αυστραλία-Ελλάδα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport2HD)

20.15 Μπάσκετ (Α): ΗΠΑ-Γαλλία (OTE Sport4HD)

21.30 Πόλο (Α): ΗΠΑ-Ιταλία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)

21.55 Ελληνορωμαϊκή Πάλη (Α): 59 κ. & 75 κ., ρεπεσάζ & τελικοί (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)

22.15 Καταδύσεις (Γ): Βατήρας 3 μ., τελικός (OTE Sport4HD)

23.00 Ποδηλασία πίστας: τελικοί (OTE Sport1HD, ΕΡΤ1 [από 23:30])

01.00 Άρση Βαρών (Γ): +75 κ., τελικός (OTE Sport2HD)

Διαβάστε επίσης:  Με… άλλη ομάδα στην Καρδίτσα αύριο ο Παναθηναϊκός για το Κύπελλο

01.00 Μπάσκετ (Α): Αυστραλία-Βενεζουέλα (ΕΡΤ3, OTE Sport4HD)

02.10 Στίβος: τελικοί (ΕΡΤ1 [από 02:00], OTE Sport1HD)

02.30 Βόλεϊ (Γ): Ιαπωνία-Αργεντινή (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)
03.00 Στίβος (Γ): Τριπλούν, τελικός (OTE Sport2HD)

04.30 Μπάσκετ (Α): Σερβία-Κίνα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)

04.35 Βόλεϊ (Γ): Βραζιλία-Ρωσία (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)

05.00 Μπιτς Βόλεϊ (Γ): προημιτελικά (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)

Premier League

15.30 Μπόρνμουθ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (OTE Sport7HD)

18.00 Άρσεναλ-Λίβερπουλ (OTE Sport7HD)

Ligue 1

16.00 Νανσί-Λιόν (Novasports1 & Novasports1HD)

21.45 Μαρσέιγ-Τουλούζ (Novasports1 & Novasports1HD)

MotoGP (Αυστρία, Σπίλμπεργκ)

10.05 Warm-up (OTE Sport5HD)

14.30 Κύριος αγώνας (OTE Sport5HD)

Moto2 (Αυστρία, Σπίλμπεργκ)

10.35 Warm-up (OTE Sport5HD)

13.05 Κύριος αγώνας (OTE Sport5HD)

Moto3 (Αυστρία, Σπίλμπεργκ)

09.35 Warm-up (OTE Sport5HD)

11.45 Κύριος αγώνας (OTE Sport5HD)

Επίσης

14.30 Bundesliga 2: Ανόβερο-Γκρόιτερ Φιρτ (OTE Sport8HD)

21.30 DFL Supercup: Ντόρτμουντ-Μπάγερν Μονάχου (OTE Sport8HD)

23.00 Supercopa de España: Σεβίλλη-Μπαρτσελόνα (Novasports2 &
Novasports2HD)