Οι αθλητικές μεταδόσεις 6/8/2016

82

Στο σημερινό αθλητικό πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι Ολυμπιακοί Αγώνες που ξεκίνησαν σήμερα τα ξημερώματα στο Ρίο της Βραζιλίας.

Ολυμπιακοί Αγώνες

14.30 Κωπηλασία (Α – Γ) (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)

15.00 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Μονομαχίας, ατομικό, φάση των 64 & 32 (OTE Sport1HD)

15.00 Πόλο (Α): Σερβία-Ουγγαρία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)

16.00 Μπιτς Βόλεϊ (Α – Γ): προκριματικά (OTE Sport2HD)

16.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)

16.30 Σκοποβολή (Γ): 10 μ. Αεροβόλο Τουφέκι, τελικός (OTE Sport4HD)

17.20 Πυγμαχία (Α): 60 κ., 81 κ. & 91 κ., προκριματικά (OTE Sport4HD)

19.00 Κολύμβηση (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1, OTE Sport4HD)

19.00 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ιαπωνία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)

19.15 Ποδηλασία (Α): Αγώνας Δρόμου, τελικός (OTE Sport3HD)

19.15 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ3)

20.15 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ιαπωνία (OTE Sport1HD, live delay)

20.15 Μπάσκετ (Α): Αυστραλία-Γαλλία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)

20.25 Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)

21.30 Μπιτς Βόλεϊ (Α – Γ): προκριματικά (OTE Sport4HD)

21.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (OTE Sport1HD)

22.15 Τζούντο: 48 κ. γυναικών/60 κ. αντρών, τελικοί (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)

22.15 Τοξοβολία (Α): ομαδικό, τελικοί (OTE Sport3HD)

Διαβάστε επίσης:  Πέσαμε στην 14η θέση της UEFA παρά την ισοπαλία της ΑΕΚ

23.00 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Μονομαχίας, ατομικό, τελικοί (OTE Sport1HD)

23.10 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)

00.30 Ενόργανη Γυμναστική (Α): προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)

00.45 Τένις (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)

01.00 Μπάσκετ (Α): Κίνα-ΗΠΑ, φάση ομίλων (ΕΡΤ1, OTE Sport2HD)

01.30 Πόλο (Α): Γαλλία-Μαυροβούνιο, φάση ομίλων (OTE Sport4HD)

02.50 Πόλο (Α): Βραζιλία-Αυστραλία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)

02.50 Πινγκ Πονγκ (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1)

03.00 Μπιτς Βόλεϊ (Α – Γ): φάση ομίλων (OTE Sport2HD)

04.00 Κολύμβηση (Α – Γ): τελικοί (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)

04.30 Μπάσκετ (Α): Βενεζουέλα-Σερβία, φάση ομίλων (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport2HD)

04.35 Βόλεϊ (Γ): Σερβία-Ιταλία, φάση ομίλων (OTE Sport4HD)

05.10 Πινγκ Πονγκ (Α) (ΕΡΤ3)

Τουρνουά Τένις BB&T Atlanta Open

22.00 1ος ημιτελικός (OTE Sport6HD)

02.00 2ος ημιτελικός (OTE Sport6HD)

Επίσης

14.00 Bundesliga 2: Μπόχουμ-Ουνιόν Βερολίνου (OTE Sport5HD)

19.00 Φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου: Νανσί-Σπόρτινγκ Χιχόν (OTE Sport8HD)

19.15 International Champions Cup: Λίβερπουλ-Μπαρτσελόνα (Novasports1 & Novasports1HD)

21.45 Trophée des Champions: Παρί Σεν Ζερμέν-Λιόν (OTE Sport7HD)