Οι πιθανοί αντίπαλοι Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και Πανιωνίου

17

Σήμερα (14:00) αναμένεται να πραγματοποιηθεί η κλήρωση και για τα προκριματικά του Europa League και έως τώρα η Ελλάδα θα έχει εκεί σίγουρα δύο ομάδες, τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ.

Παράλληλα απομένει να προκριθεί ο Πανιώνιος (νίκησε 2-0 τη Γκόριτσα), ωστόσο το ζευγάρι του ωστόσο θα κληρωθεί κανονικά για τον τρίτο προκριματικό γύρο.

Πάντως τόσο ο Παναθηναϊκός, όσο και ο ΠΑΟΚ βρίσκονται στους ισχυρούς της κλήρωσης επομένως αποφεύγουν τους δυνατούς αντιπάλους. Αντίθετα, δε συμβαίνει το ίδιο με τον Πανιώνιο που εφόσον προκριθεί, στον τρίτο προκριματικό γύρο θα έχει να αντιμετωπίσει… μεγαθήρια!

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΟΚ

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)/ Σαράγεβο (Βοσνία)

Ολεξάντρια (Ουκρανία)

Λουκέρνη (Ελβετία)/ Όσιτζεκ (Κροατία)

Μπρόντμπι (Δανία)/ Bάασα (Φινλανδία)

Βιντεοτόν (Ουγγαρία)/ Νόμε (Εσθονία)

Ολιμπίκ Ντόνετσκ (Ουκρανία)

Οστάνδη (Βέλγιο)

ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)/ Προγκρές (Λουξεμβούργο)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)/ Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)/ Λίγκμπι (Δανία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) / Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν)

Τρεντσίν (Σλοβακία)/ Mπνέι Γιέουντα (Ισραήλ)

Σκεντέρμπεου (Αλβανία)/ Καϊράτ (Καζακστάν)

Διαβάστε επίσης:  Μουντιάλ 2018: Τέλος το όνειρο για την Εθνική που χειροκροτήθηκε

Αμπερντίν (Σκωτία)/ Σιρόκι (Βοσνία)

Ουτρέχτη (Ολλανδία)/ Βαλλέτα (Μάλτα)

Αλτάχ (Αυστρία)/ Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)

Στουρμ Γκρατζ (Αυστρία)/ Mλάντοστ Ποντγκόριτσα (Σκόπια)

Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)/ Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)/ Φόλα (Λουξεμβούργο)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)/ Mπότεφ Μπλόβντιβ (Βουλγαρία)

Οντ Γκρένλαντ (Νορβηγία)/ Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία)/ Τρακάι (Λιθουανία)

Κραϊόβα (Ρουμανία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)/ Βαλούρ (Ισλανδία)

Άρκα Γκντίνια (Πολωνία)

Μπραν (Νορβηγία)/ Ρουζομπερόκ (Σλοβακία)

Λιέπαγια (Λετονία)/ Σουντούβα Μαριτζαμπολέ (Λιθουανία)

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Ζενίτ (Ρωσία), Μπιλμπάο (Ισπανία), Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)*, Φενέρμπαχτσε (Τουρκία), Σπάρτα Πράγας (Τσεχία), Μίλαν (Ιταλία), Αϊντχόφεν (Ολλανδία), Μπράγκα (Πορτογαλία), Γάνδη (Βέλγιο), Κράσνονταρ (Ρωσία), Μπορντό (Γαλλία), Έβερτον (Αγγλία), Μαρσέιγ (Γαλλία), Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία), Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)*, Φράιμπουγκ (Γερμανία), Άστρα Τζούρτζου (Ρουμανία)*, Αούστρια Βιέννης (Αυστρία), Μίντιλαντ (Δανία)*, Μαρίτιμο (Πορτογαλία), Σιόν (Ελβετία), Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)*, Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)*, Λεχ Πόζναν (Πολωνία)*, Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)*, Ελσίνκι (Φινλανδία)*, Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)*

* Αφού προκριθούν και φτάσουν σε αυτό τον γύρο