Ένα ζευγάρι Γάλλων με τρία κουτσούβελα κάνουν ποδηλατικό τουρισμό στην Ελλάδα και βρέθηκαν στα μέρη μας με προορισμό τους Δελφούς, μέσω Διστόμου Βοιωτίας!
Χθες ντάλα ο ήλιος με το θερμόμετρο να δείχνει 25+ βαθμούς C οι ”παράξενοι ταξιδιώτες” εντυπωσίαζαν τους οδηγούς και τους επιβάτες των διερχόμενων αυτοκίνητων στον δρόμο Λιβαδειας -Διστόμου και τους χαιρετούσαν με κορναρίσματα.
Η γυναίκα έσερνε με το ποδήλατό της τρίκυκλο καροτσάκι-κούνια με το μωρό τους και μπροστά είχε δυο σακβουαγιάζ με τα μωρουδιακά! Και ακολουθούσε ο άντρας με “συνδεδεμένα” μπρος πίσω από το δικό του, τα’ μικρά ποδήλατα των άλλων δυο παιδιών τους (5-6 ετών)!
Σε οδηγούς που τους ρωτούσαν ουσιαστικά εν κινήσει είπαν ότι έρχονται από Γαλλία και πάνε στους Δελφούς- με διανυκτέρευση στην κωμόπολη του Μαρτυρικού Διστόμου.
![Γαλλία, Δελφοί, ποδήλατα,](https://www.newspepper.gr/wp-content/uploads/2017/04/podhlata-1-e1493320778273.jpg)
![Γαλλία, Δελφοί, ποδήλατα,](https://www.newspepper.gr/wp-content/uploads/2017/04/podhlata-3-e1493320831252.jpg)