ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (LIVE)
14.30 (ΕΡΤ 3): Ελευθέρα πάλη
15.20 (OTE TV Sport 2 HD και ΕΡΤ 1): Στίβος, Μαραθώνιος, Τελικός Ανδρών
15.30 (OTE TV Sport 3 HD και ΕΡΤ 2): Βόλεϊ, Τελικός 3ης Θέσης Ανδρών
17.00 (OTE TV Sport 4 HD και ΕΡΤ 2): Ρυθμική Γυμναστική, Τελικός
17.30 (OTE TV Sport 1 HD και ΕΡΤ 3): Μπάσκετ, Άνδρες, Τελικός 3ης θέσης
18.50 (OTE TV Sport 2 HD); Ελευθέρα Πάλη, 65κ & 97κ Ρεπεσάζ & Τελικοί
19.15 (OTE TV Sport 3 HD και ΕΡΤ 2): Βόλεϊ, Άνδρες, Τελικός
19.35 (ΕΡΤ 3): Ελευθέρα πάλη
20.00 (OTE TV Sport 4 HD): Χάντμπολ, Άνδρες, Τελικός
20.00 (ΕΡΤ 1): Πυγμαχία
21.45 (OTE TV Sport 1 HD και ΕΡΤ 1): Μπάσκετ, Άνδρες, Τελικός
01.50 (OTE TV Sport 1 HD, ΕΡΤ 1 και ΕΡΤ 2): Ολυμπιακοί Αγώνες Ρίο 2016, Τελετή Λήξης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΜΑΓΝΗΤΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ, ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ, ΠΕΡΙΛΗΨΕΙΣ)
06.20 (ΕΡΤ 1): Περίληψη
06.30 (ΕΡΤ 2): Βόλεϊ, γυναίκες, μικρός τελικός (Μ)
08.30 (ΟΤΕ TV Sport 4 HD): Ελευθέρα Πάλη, 86κ & 125κ Ανδρών, Ρεπεσάζ & Τελικοί (Μ)
08.30 (ΕΡΤ 2): Πόλο, Ελλάδα (αφιέρωμα)
10.00 (ΕΡΤ 2): Βόλεϊ, γυναίκες, ΤΕΛΙΚΟΣ (Μ)
11.00 (OTE TV Sport 3 HD): Βόλεϊ, Γυναίκες, Τελικός 3ης Θέσης (Μ)
11.00 (OTE TV Sport 4 HD): Μοντέρνο Πένταθλο, Ξιφασκία Bonus Round & Riding, Τελικός Ανδρών (Μ)
12.00 (ΟΤΕ TV Sport 1 HD): Χάντμπολ, Ολλανδία-Νορβηγία, Τελικός 3ης θέσης Γυναικών (Μ)
12.15 (ΕΡΤ 2): Στίβος (Μ)
13.00 (OTE TV Sport 2 HD): Ολυμπιακοί Αγώνες Ρίο 2016, Γκολφ, Τελικός Γυναικών (Μ)
14.00 (OTE TV Sport 1 HD): Χάντμπολ, Γαλλία-Ρωσία, Τελικός Γυναικών (Μ)
15.00 (OTE TV Sport 4 HD): Ποδηλασία, Ορεινή Ποδηλασία Ανωμάλου Δρόμου, Τελικοί Γυναικών (Μ)
21.30 (ΕΡΤ 2): Χάντμπολ, άνδρες, μικρός τελικός (Μ)
23.00 (ΕΡΤ 2): Χάντμπολ, άνδρες, τελικός (Μ)
00.10 (ΕΡΤ 1): Στίβος (Μ)
00.30 (ΕΡΤ 2): Ποδηλασία, Ορεινή Ποδηλασία Ανωμάλου Δρόμου, Τελικοί Γυναικών (Μ)
01.15 (ΕΡΤ 1): Highlights Ολυμπιακών Αγώνων
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (LIVE)
15.30 (OTE TV Sport 7 HD): Σάντερλαντ-Μίντλεσμπρο
16.00 (Novasports 2): Γκινγκάμπ-Μαρσέιγ
18.00 (Novasports 2): Σεντ Ετιέν-Μονπελιέ
18.00 (OTE TV Sport 7 HD): Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ
19.00 (OTE TV Sport 6 HD): Μίλαν-Τορίνο
19.15 (OTE TV Sport 8 HD): Σπόρτινγκ Χιχόν-Μπιλμπάο
20.00 (Novasports 2): Αρούκα-Νασιονάλ Μαδέιρα
21.15 (OTE TV Sport 7 HD): Ρεάλ Σοσιεδάδ-Ρεάλ Μαδρίτης
21.45 (OTE TV Sport 5 HD): Πεσκάρα-Νάπολι
21.45 (OTE TV Sport 8 HD): Κιέβο Βερόνα-Ίντερ
21.45 (Novasports 1): Παρί Σεν Ζερμέν-Μετς
23.15 (OTE TV Sport 7 HD): Ατλέτικο Μαδρίτης-Αλαβές
ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ
09.35 (OTE TV Sporr 5 HD): Moto 2, 3, GP (Τσεχία,Warm Up)
11.45 (OTE TV 5 HD): Moto 2, 3, GP (Τσεχία)
13.00 (OTE TV Sport 7 HD): WRC (Γερμανία)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ
18.30 (Novasports 1): Ουγγαρία-Σλοβενία (Euro σάλας)
20.30 (Novasports 1): Κροατία-Ελλάδα (Euro σάλας)
ΤΕΝΙΣ
23.00 (OTE TV Sport 6 HD): Τουρνουά τένις (Σινσινάτι, ΤΕΛΙΚΟΣ)